1. MARYLAND SEAHAWKS

2. FT LAUDERDALE (FL) HURRICANES

3. INLAND EMPIRE (CA) DUCKS

4. CENTRAL DEKALB (GA) JAGS

5. CENTRAL VIRGINIA HURRICANES

6. DETROIT (MI) SPARTANS

7. BALDWIN (CA) BRUINS

8. BOWIE (MD) ELITE

9. SAN ANTONIO (TX) OUTLAWS

10. GLOUCESTER TWP (NJ) STALLIONS

11. ALIQUIPPA (PA) QUIPS

12. HILLGROVE (GA) HAWKS

13. SOUTH DIXIE (KY) SPARTANS

14. MIDWEST (OH) RAVENS

15. NORTH HOUSTON (TX) GATORS

16. MIAMI GARDENS (FL) CHIEFS

17. BALLATYNE (NC) GATORS

18. MARYLAND HEAT

19. EAST END (VA) TIGERS

20. GRAYSON (GA) RAMS

21. UA (NE) PATRIOTS

22. AUSTIN (TX) STEELERS

23. CHARM CITY (MD) BUCS

24. CHANDLER (AZ) BEARS

25. RAINER (WA) RAVENS

 

 

1. HAMILTON (MD) TIGERS

2. CENTRAL DEKALB (GA) JAGS

3. FT LAUDERDALE (FL) CANES

4. LONG BEACH (CA) PATRIOTS

5. ATX UNITY

6. BESSEMER (AL) DUCKS

7. GLEN LEA (VA) LIONS

8. CRAVEN (NC) JAGS

9. CARSON (CA) COLTS

10. SALIN COUNTY (AR) TITANS

11. MONTCLAIR (NJ) COBRAS

12. NORTH PHILLY (PA) AZTECS

13. CENTRAL (TN)

14. DETROIT (MI) SPARTANS

15. RUTHERFORD (TN) TIDE

16. CLEVELAND (OH) STALLIONS

17. INDIANAPOLIS (IN) PACKERS

18. SAN ANTONIO (TX) OUTLAWS

19. ATLANTA (GA) VIKINGS

20. GAINESVILLE (FL) PANTHERS

21. MONTGOMERY (AL) DUCKS

22. PENNSAUKEN (NJ) PANTHERS

23. HENDERSON (NV) COWBOYS

24. MEMPHIS (TN) EAGLES

25. SOUTHERN MISS TITANS


 

1. YORK (PA) BEARS

2. CARSON (CA) COLTS

3. ATLANTA (GA) DUCKS

4. NORTH TEXAS COWBOYS

5. PLANTATION (FL) WILDCATS

6. GLOUCESTER TWP (NJ) STALLIONS

7. TROTWOOD (OH) RAMS

8. HOUSTON (TX) SEAHAWKS

9. NORTH HENRY (GA) TIGERS

10. MIAMI GARDENS (FL) RAVENS

11. MARSHALL HEIGHTS (DC) BISON

12. EASTLAKE (CA) PANTHERS

13. NORTH PHILLY (PA) AZTECS

14. BEATTIES FORD (NC) SAINTS

15. WEST MELBOURNE (FL) BRONCOS

16. FREDERICKSBURG (VA) YELLOW JACKETS

17. GERMANTOWN (KY) THOROUGHBREDS

18. AUSTIN (TX) STEELERS

19. WILMINGTON (CA) PILOTS

20. MASON (OH) COMETS

21. ALLATOONA (GA) BUCS

22. VARINA (VA) BLUE DEVILS

23. HILLSBOROUGH (NJ)

24. MARYLAND HEAT

25. PAULSBORO (NJ) RED RAIDERS

 

 

1. ATLANTA (GA) DUCKS

2. GREENSBORO (NC) EAGLES

3. REDSTONE (TX) RAVENS

4. CITY (IN) COLTS

5. MEMPHIS (TN) DUCKS

6. ROCKLEDGE (FL) RAIDERS

7. WELCOME ALL (GA) PANTHERS

8. PPO (FL) BENGALS

9. OLDTOWN (VA) DUCKS

10. WEST 7 (MI) RAMS

11. FULTON (TN) FALCONS

12. GLEN ESTE (OH) TROJANS

13. TRUTH (TX)

14. WILMINGTON (CA) PILOTS

15. JACKSON (MS) STEELERS

16. TEAM CHARLOTTE (NC) ELITE

17. REDLANDS (CA)

18. SBR (LA) RAMS

19. HOUSTON (TX) SEAHAWKS

20. NORTH COLLEGE HILL (OH) TROJANS

21. RUTHERFORD COUNTY (TN) CRIMSON TIDE

22. EAST END (VA) TIGERS

23. CARSON (CA) COLTS

24. MISSOURI (MO) WOLVERINES

25. MCKEESPORT (PA)

 

 

1. MILLVILLE (NJ)

2. NORTH HOUSTON (TX) PANTHERS

3. MIAMI GARDENS (FL) RAVENS

4. WELCOME ALL (GA) PANTHERS

5. IE (CA) DUCKS

6. FRANKFORD (PA) CHARGERS

7. COUGAR YOUTH SPORTS (KY)

8. TREASURE COAST (FL) RENEGADES

9. ATLANTA (GA) DUCKS

10. COMMONWEALTH (VA) WARRIORS

11. EASTLAKE (CA) PANTHERS

12. IRVING (TX) EAGLES

13. JCYFL (WV) SPARTANS

14. MIDDLE RIVER (MD) RENEGADES

15. HOBOKEN (NJ)

16. OC (CA) BUCKEYES

17. SOUTH FORK (NC) PANTHERS

18. FORT WORTH (TX) OUTLAWS

19. NORTH CENTRAL (OH) RAMS

20. COLUMBIA (MD) RAVENS

21. WOODLAND HILLS (PA)

22. PLAYMAKERS (VA) ELITE

23. 210 (TX) OUTLAWS

24. COLORADO COMMANDERS

25. ALIQUIPPA (PA) QUIPS

 

1. ATLANTA (GA) DUCKS

2. NORTH PHILLY (PA) AZTECS

3. CARSON (CA) COLTS

4. TAMPA (FL) CANES

5. BESSEMER (AL) DUCKS

6. RICH CITY (VA) SPIDERS

7. WILLINGBORO (NJ)

8. WATKINS (DC) HORNETS

9. NTX BANDITS

10. FRANK CALLEN (GA)

11. MONTGOMERY (AL) ELITE

12. MIAMI GARDENS (FL) CHIEFS

13. BALTIMORE (MD) TERPS

14. RUTHERFOD (TN) CRIMSON TIDE

15. NATION (CA) TITANS

16. CRAVEN (NC) JAGS

17. JACKSON (MS) STEELERS

18. GREENSBORO (NC) EAGLES

19. NASHVILLE (TN) CARDINALS

20. LA (CA) RAMS

21. DV (TX) DUCKS

22. DECATUR (GA) ARMY CAMO

23. LAKE ALFRED (FL) RAIDERS

24. NTX SPARTANS

25. MEMPHIS (TN) DUCKS

2015-2016 SEASON

NATIONAL

8TH GRADE PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

MARSHAWN LLOYD (DE)

CHRIS TYREE (VA)

HARRISON BAILEY (GA)

MANNY FLORES (KS)

KENDAL MILTON (CA)

DE'JON SMITH (IN)

7TH GRADE PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

PATRICK JOHNSON (NJ)

MICHAEL JOHNSON (MD)

BOBBY DUNN (VA)

BRYCE YATES (KY)

DONTREY "MAJIK" CARUTH-RECTOR (TX)

ANTHONY BEAVERS (CA)

REIS STOCKDALE (OH)

6TH GRADE & UNDER PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

MAHKAI HOPKINS (PA)

TAKYE HEATH (VA)

BRAXTON TODD (WV)

JOQUEZ SMITH (FL)

WILLIAM JAMES (AL)

GABE WARREN (TX)

SHAWN THIGPEN (OH)

QB OF THE YEAR NOMINEES

MARSHAWN LLOYD (DE)

NAQUARI ROGERS (VA)

HARRISON BAILEY (GA)

MAGUIRE MARTIN (TX)

DJ UIAGALELEI (CA)

REIS STOCKDALE (OH)

RB OF THE YEAR NOMINEES

TIREK AUSTIN-CAVE (NJ)

ANTWAN LITTLETON (MD)

MAKEIL KENDRICK (GA)

JAYLEN RECORD (TX)

RAQUEAL "Q" WAGSTAFF (CA)

TRAVIS BOSTON (MI)

WR OF THE YEAR NOMINEES

PATRICK JOHNSON (NJ)

ZION LARKINS (MD)

TREVOR ROBINSON (AL)

MURRY THOMPSON (MS)

ANTHONY BEAVERS (CA)

LAEL WARREN (IN)

LINEMAN OF THE YEAR NOMINEES

NATHAN HOLLINGER (PA)

DEVIN GRINNAGE (MD)

KADE BRYANT (FL)

HAYDEN CONNER (TX)

GINO TORRES (NV)

DAMON PAYNE (MI)

DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

PAUL LEFKOWITZ (NJ)

KASEEM VAULS (NC)

MBITI WILLIAMS (GA)

DEVIN DURHAM (LA)

DARION GREEN-WARREN (CA)

DE'JON SMITH (IN)

COACH OF THE YEAR NOMINEES

BUD KYLE (PA)

JARVIS THOMAS (MD)

CURTIS COVINGTON (MD)

SHEAROD MACK (KY)

JACKIE DE MANUEL (AL)

JOHN CARROLL (TX)

COLUMBO HACKETT (TX)

KEEFE MATHENY (CA)

DARRYL SMITH (IN)

LEAGUE OF THE YEAR NOMINEES

SOUTH JERSEY INDEPENDANT YOUTH FOOTBALL ASSOC (SJIYFA) -NJ

MON VALLEY MIDGET FOOTBALL LEAGUE (MVMFL) -PA

VIRGINIA ATHLETIC YOUTH FOOTBALL ASSOC (VAYFA) -VA

CENTRAL CAROLINA YOUTH FOOTBALL LEAGUE (CCYFL) -NC

YOUTH FOOTBALL ALLIANCE (YFA) -GA

SNOOP YOUTH FOOTBALL LEAGUE TEXAS -TX

ORANGE COUNTY JUNIOR ALL AMERICAN FOOTBALL (OCJAAF) -CA

GREATER OHIO YOUTH FOOTBALL CONF (GOYFC) -OH

ORGANIZATION OF THE YEAR NOMINEES

YORK BEARS (PA)

CENTRAL VIRGINIA HURRICANES (VA)

ATLANTA DUCKS (GA)

NORTH HOUSTON PANTHERS (TX)

INLAND EMPIRE DUCKS (CA)

DIAMOND VALLEY STEELERS (CA)

DETROIT SPARTANS (MI)

WEST 7 RAMS (MI)

TEAM OF THE YEAR NOMINEES

ST. PETERS SAINTS 7U (NJ)

MARYLAND SEAHAWKS 14U (MD)

WEST MOBILE BUCS 10U (AL)

JACKSON STEELERS 12U (MS)

CARSON COLTS 11U (CA)

DETROIT SPARTANS 14U (MI)

WESTSIDE WOLVERINES 8U (OH)

ANNOUNCER OF THE YEAR NOMINEES

WAYNE "THE VOYCE"

KENNY LONG

GAME OF THE YEAR NOMINEES

PATUXENT (MD) RHINOS VS CRAVEN (NC) JAGS 10U

MARYLAND SEAHAWKS VS SOUTHERN MD HEAT 14U/ 8TH GRADE

HAMILTON (MD) TIGERS VS WILMINGTON (DE) SOLDIERS 8TH GRADE

N.P.F.A TEAM USA VS CANADA 7TH GRADE

PPO (FL) BENGALS VS DV (CA) STEELERS 12U

MARYLAND SEAHAWKS VS FT LAUDERDALE HURRICANES 14U

JACKSON (MS) STEELERS VS PERRY (GA) PANTHERS 12U

CITY (IN) COLTS VS WEST MOBILE (AL) BUCS

WEST 7 (MI) RAMS VS FRANK CALLEN (GA) BOYS CLUB

WEST BALTIMORE (MD) DUCKS VS MARSHALL HEIGHTS (DC) BISON



NATIONAL

2014-2015 SEASON

 

14U PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

JOSH MCKENZIE - RIVER PLAZA CHARGERS (NJ)

KEYSHAUN WRAY- MARYLAND SEAHAWKS (MD)

NAYQUAN WRIGHT- MIAMI GARDENS CHIEFS (FL)

SAM JOHNSON III- DETROIT SPARTANS (MI)

DONALD CLAY JR- JOHN CURTIS (LA)

JT DANIELS- INLAND EMPIRE DUCKS (CA)

MAX WILLIAMS- INLAND EMPIRE DUCKS (CA)

A'MONTAE SPIVEY- PHENIX CITY (AL)

LEXINGTON "FLEX" JOSEPH- NORTHSIDE PANTHERS (FL)

JAYDEN UMBARGER- MIDDLE RIVER RENEGADES (MD)

TAYQUAN JOHNSON- HAMILTON TIGERS (MD)

TYREKE BROWN- PENNSGROVE (NJ)

JORDAN DAVIS- FRANKLIN WARRIORS (NJ)

7TH GRADE PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

HARRISON BAILEY- HILLGROVE HAWKS (GA)

E'LIJAH GRAY - SOMERS POINT (NJ)

ANTWAN LITTLETON- WESTLAKE BULLDOGS (MD)

MARSHAWN LLOYD- WILMINGTON SOLDIERS (DE)

BRENT "BJ" RANDOLPH- PHENIX CITY RED DEVILS (AL)

ZAMIR KNIGHTEN- (FL)

JOSH DODD- I5 ELITE (MD)

JOSH BRYANT- (OH)

AMIR BANKHEAD- (CA)

CHRIS TYREE- CVA HURRICANES (VA)

6TH GRADE & BELOW PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

HAYDEN CONNOR- KATY SUN DEVILS (TX)

JALEN GUMMER- OLETANGY SEMINOLES (OH)

REMI ADAMS- ACWORTH WARRIORS (GA)

NAQUARI ROGERS- RAIDERS (VA)

DARON BRYDEN (CT)

QB OF THE YEAR NOMINEES

SAM JOHNSON III (MI)

SHANE STEINLAUF (NY)

CASEY BLANKENSHIP (VA)

JAYDEN UMBARGER (MD)

HARRISON BAILEY (GA)

JORDAN BATTLES (TX)

JT DANIELS (CA)

RB OF THE YEAR NOMINEES

CHRIS TYREE (VA)

AMIR BANKHEAD (CA)

JALEN GUMMER (OH)

DAIBO JOHNSON (TX)

ZAMIR KNIGHTEN (FL)

TYREKE BROWN (NJ)

WR OF THE YEAR NOMINEES

JOSH DELGADO (CA)

JABARI HIGGS-SALAAM (NJ)

JOSH DODD (MD)

BRENT "BJ" RANDOLPH (AL)

JOSH BRYANT (OH)

MAX WILLIAMS (CA)

LINEMAN OF THE YEAR NOMINEES

TAYQUAN JOHNSON (MD)

FAATUIOLEMOTU TUITELE (HI)

DYLAN RATHCKE (LA)

DERRICK SHEPHERD JR (OH)

HAYDEN CONNOR (TX)

ZAC SMITH (FL)

TERRELL STATON (VA)

AJ REDMUN (ME)

KASEEM VAULS (NC)

DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

QUIZZON TARVER II (MD)

RODERICK "DEUCE" BOYD (NJ)

TAYQUAN JOHNSON (MD)

KAI "FLEX" FERRELL (MD)

VIC VEGA (FL)

XAVIER GOLDSMITH (MI)

DONALD CLAY JR (LA)

HAYDEN CONNOR (TX)

BRENNAN RAMOS (CA)

OWEN PAPPOE (GA)

COACH OF THE YEAR NOMINEES

JARVIS THOMAS- MARYLAND SEAHWKS 14U (MD)

TIM WYNN- ATLANTA VIKINGS (GA)

KEEFE DEROME- INLAND EMPIRE DUCKS (CA)

JOSH MCCOLLUM- SHREVEPORT COLTS (LA)

JADE GUMMER- OLETANGY SEMINOLES (OH)

KENYATTA WATSON- GRAYSON RAMS (GA)

RODNEY LEEPER- GLEN LEA LIONS (VA)

ANTHONY POOLE- FREDERICKSBURG YELLOW JACKETS (VA)

BUD KYLE- YORK BEARS (PA)

STEPHEN NESMITH- BEAVER COUNTY (PA)

BOB BRADLEY- KINGSWAY DRAGONS (NJ)

TEAM OF THE YEAR NOMINEES

ATLANTA VIKINGS 12U (GA)

INLAND EMPIRE DUCKS 14U (CA)

SAN ANTONIO OUTLAWS 11U (TX)

FT WORTH WOLVERINES 8U (TX)

WEST 7 RAMS 12U (MI)

MARYLAND SEAHAWKS 14U (MD)

KINGSWAY DRAGONS 9U (NJ)

ORGANIZATION OF THE YEAR NOMINEES

INLAND EMPIRE DUCKS (CA)

NORTH PHILLY AZTECS (PA)

HAMILTON TIGERS (MD)

NO LIMIT HURRICANES (DE)

PHENIX CITY RED DEVILS (AL)

MIAMI GARDENS RAVENS (FL)

ATLANTA VIKINGS (GA)

DETROIT SPARTANS (MI)

NORTH HOUSTON PANTHERS (TX)

DIAMOND VALLEY STEELERS (CA)

LEAGUE OF THE YEAR NOMINEES

FLO-RIDA YOUTH FOOTBALL LEAGUE (FYFL)- FL

SOUTH JERSEY ELITE (SJEIYFL) -NJ

LITTLE GUYS FOOTBALL CONFERENCE (LGFC) -PA

METRO (RICHMOND) -VA

GREATER METRO YOUTH FOOTBALL LEAGUE (GMYFL) -MD

GEORGIA MIDDLE SCHOOL (GMSAA) -GA

DETROIT PAL -MI

TEXAS YOUTH FOOTBALL ASSOC (TYFA) -TX

SAN DIEGO YOUTH FOOTBALL (SDYFC) -CA

CENCAL -CA

OFFENSE OF THE YEAR

HAMILTON TIGERS 8TH GRADE (MD)

INLAND EMPIRE DUCKS 14U (CA)

GEORGIA THOROUGHBREDS 14U (GA)

MARYLAND SEAHAWKS 14U (MD)

ORANGE TORNADOES 14U (NJ)

EASTERN VIKINGS 13U (NJ)

WINSLOW MAULERS 14U (NJ)

SPRINGFIELD YELLOW JACKETS 10U (TN)

DEFENSE OF THE YEAR

MARYLAND SEAHAWKS (MD)

N. HOUSTON PANTHERS (TX)

ATLANTA VIKINGS (GA)

ANNOUNCER OF THE YEAR NOMINEES

WAYNE "THE VOICE" MATTHEWS

KENNY LONG

GAME OF THE YEAR

OVERBROOK MONARCH (PA) vs FRANKFORD CHARGERS (PA) -8U

MARYLAND SEAHAWKS (MD) vs HAMILTON TIGERS (MD) -14U/ 8TH GRADE

MARYLAND SEAHAWKS (MD vs MIAMI GARDENS CHIEFS (FL)- 14U

2014 RISING FRESHMEN ALL AMERICAN GAME NORTH vs SOUTH 7/8TH GRADE

YORK BEARS (PA) vs KINGSWAY DRAGONS (NJ)- 9U

INLAND EMPIRE DUCKS (CA) vs SAN TAN VALOR (AZ) -14U

EAST TEXAS RAIDERS (TX) vs GP3 RISING STARS (IN)- 14U

ATLANTA VIKINGS (GA) vs LEXINGTON TIDE (KY)- 12U

 

FINAL 2014 NATIONAL RANKINGS!!!!

7/8 & UNDER

1. WESTLAKE (MD) BULLDOGS (AYF) (MID ATLANTIC NATL CHAMPS)

2. DAVIDSON COUNTY (NC) COWBOYS (S.E.C NATL CHAMPS)

3. NORTH PHILLY (PA) AZTECS (LGFC) (MID ATLANTIC FINAL 4)

3. FRANKFORD (PA) CHARGERS (LGFC) (MID ATLANTIC RUNNER UP)

4. PENSACOLA (FL) COLTS (AAU NATL CHAMPS)

5. MIRAMAR (FL) WOLVERINES (AYFL)

6. ROCK SPRINGS (GA) MUSTANGS (CCNGYFL) (S.E.C. RUNNER UP)

7. PRIME TIME (TX) TRUTH (TSYFL)  

8. OVERBROOK (PA) MONARCHS (KFL)

9. SAN ANTONIO (TX) JR BRONCOS (TYFA)   

10. CARSON (CA) COLTS- BLUE (OCJAAF)  

9 & UNDER

1. KINGSWAY (NJ) DRAGONS (TCMFL) (MID ATLANTIC NATL CHAMPS)

2. YORK (PA) BEARS (CFA) (MID ATLANTIC NATL RUNNER UP)

3. NORTH PHILLY (PA) AZTECS (LYAA)

4. SANDTOWN (GA) VIKINGS (YFA)

5. THE STEELERS (TX) (TYFA)

6. HIGH VIEW (KY) MUSTANGS (KYFL)

7. COLUMBIA (MD) RAVENS (MMYFCL)

8. LONG BEACH (CA) BROWNS (SNOOPYFL)

9. PEPPERMIL (MD) PIRATES (MDAYF)(AYF NATL CHAMPS)   

10. NORTH TEXAS COWBOYS (PYFL)

10 & UNDER

1. FREDERICKSBURG (VA) YELLOW HACKETS (VAYFA)

2. SPRINGFIELD (TN) YELLOW JACKETS (MTJFL) (S.E.C NATL CHAMPS)

3. PINE BLUFF (AR) TITANS (SOUTHWEST NATL CHAMPS)

4. SHREVEPORT (LA) COLTS

5. ACWORTH (GA) WARRIORS (NWGYFL)

6. TURLOCK (CA) 49ERS (CENCAL)

7. MIAMI GARDENS (FL) RAVENS (FYFL)

8. DOSS (KY) DRAGONS 

9. DETROIT (MI) SPARTANS (PAL)(UYF NATL CHAMSP) 

10. GRAND PRARIE (TX) LIONS

11 & UNDER

1. SAN ANTONIO (TX) OUTLAWS (TYFA)

2. PG (MD) STORM (METRO) (AYF NATL CHAMPS)

3. N. PAULDING (GA) WOLFPACK (GMSAA)

4. MANASSAS (VA) MUTINY (VAYFA)

5. MICHIGAN BULLDOGS (AYF NATL CHAMPS)

6. SPOTSY (VA) COUGARS (VAYFA)( MID ATLANTIC NATL CHAMPS)

7. DIAMOND VALLEY (CA) STEELERS (SNOOPYFL)

8. TRI CITIES (VA) HURRICANES (PYFCO) (MID ATLANTIC NATL RUNNER UP)

9. BALDWIN HILLS (CA) BRUINS (OCJAAF)

10. DOSS (KY) DRAGONS

12 & UNDER

1. ATLANTA (GA) VIKINGS (D1) (S.E.C NATL CHAMPS)

2. BALLARD CREEK (OK) BANDITS (SOUTHWEST NATL CHAMPS)

3. MIAMI GARDENS (FL) RAVENS (FYFL)

4. INLAND EMPIRE (CA) DUCKS (SDYFC)(AYF NATL CHAMPS)

5. WHITE OAK (MD) WARRIORS (METRO)(AYF NATL CHAMPS)

6. LEXINGTON (KY) TIDE (LYFL)

7. DIAMOND VALLEY (CA) STEELERS (SNOOPYFL)

8. OAKLEAF (FL) BLACK KNIGHTS (UYFL NATL CHAMPS)

9. BALDWIN COUNTY (GA) BULLDOGS (GYFC) (S.E.C. NATL RUNNER-UP)

10. NO LIMIT (DE) HURRICANES (ACYFL) (MID ATLANTIC NATL CHAMPS)

14 & UNDER

1. MARYLAND SEHAWKS (GMYFL) (MID ATLANTIC NATIONAL CHAMPS)(UYFL NATL CHAMPS)

2. GEORGIA THOROUGHBREDS (SEC) (S.E.C NATIONAL CHAMPS)

3. INLAND EMPIRE (CA) DUCKS (SDYFC)(AYF NATL CHAMPS)

4. CAROL CITY (FL) CHIEFS (FYFL)

5. FAST CAMP (TX) EAGLES (TYFA)

6. G3 (IN) RISING STARS (SOUTHWEST NATIONAL CHAMPS) 

7. EAST TEXAS RAIDERS (SOUTHWEST NATL RUNNER-UP)

8. JONESBORO (GA) DUCKS (CCYFL) (S.E.C. NATL RUNNER-UP)

9. WEST 7 (MI) RAMS (MID ATLANTIC NATL RUNNER UP)

10. MECHANICSVILLE (VA) REBELS (MID ATLANTIC FINAL 4)